Dobre książki online

Kupujemy książkę dla dziadka

Kupujemy książkę dla dziadka

Książka jako prezent dla dziadka to bardzo dobry pomysł, który na pewno spotka się z ogromnym uznaniem ze strony obdarowanego. Jakie pozycje warto wybrać dla seniora naszej rodziny?

Kto zabił?

Dobrą propozycją jest powieść napisana przez Stephena Kinga, który doskonale znany jest ze swoich dokonań literackich. Jeżeli ktoś myśli o tym, aby uraczyć swojego dziadka doskonałą sensacją, to powinien zaproponować mu powieść “Outsider”, która pokaże nam różne oblicza człowieka oraz brutalności. Wydawać by się mogło, że wszystko jest już wiadomo. Jest co prawda brutalne morderstwo, które przeraża swoim okrucieństwem. Są dowody, są świadkowie, nawet jest DNA. Na tej podstawie Terry – lubiany trener sportowy, mąż i ojciec dwóch córek – zostaje oskarżony o brutalne morderstwo jedenastoletniego chłopca, którego ciało znaleziono w parku. Na dodatek świadkowie doskonale widzieli kto stoi za tym morderstwem i nie mają żadnych wątpliwości. Detektyw Ralph Anderson prowadzący śledztwo uznaje, że nie ma nic więcej do dodania i zamyka całą sprawę. Terry chce dowieść swojej niewinności, na co również ma niepodważalne dowody. Jednak kto śmiałby dyskutować z jawnymi dowodami, jakie znaleziono na miejscu zbrodni. Jednak jak się okazuje coś jest nie tak. Czy to Terry ma dwa różne oblicza i jej odpowiedzialny za śmierć młodego chłopca? Czy jednak ktoś usilnie próbuje go wrobić w to morderstwo? Czy inna osoba odpowiedzialna jest za to, że Terry ma pójść do więzienia. Stephen King po raz kolejny proponuje wspaniałą powieść, gdzie akcja nie ustaje, gdzie naprawdę będzie ciężko oderwać się od książki.

Przestępcze podziemie Warszawy

“Królestwo” Szczepana Twardocha to kolejna pozycja zaraz po “Królu”, która na pewno zachwyci wielu miłośników tego autora. Jeżeli kogoś interesują losy bohaterów “Króla”, to musi zmierzyć się z światem Warszawy w “Królestwie” (na prezent można zawsze kupić dwie książki dla dziadka). Pierwsza część opowiadała o życiu podziemnego świata przed wojną, kiedy to dopiero miały rozsądzić się losy Polski. Autor przybliżył nam postaci wielu bohaterów. W głównej mierze skupił on się jednak na Jakubie Szapiro. Kim on był? Jaka była jego rola w tamtych czasach.? Co tym razem przyniesie mu “Królestwo”? To późniejsze czasy. Bohaterowie będą musieli zmierzyć się z wieloma dylematami. Czy będą oni umieli odnaleźć się w realiach powojennych, w zupełnie innych czasach? Powieści Szczepana Twardocha zyskały status bestsellerów, które czyta się praktycznie od deski do deski bez żadnego zająknięcia. Jest to doskonały towarzysz wolnych chwil dla każdego dziadka.

People obraz autorstwa freepik - www.freepik.com