Podczas akcji "Trzeźwość" policjanci z Kłobucka zatrzymali dwóch pijanych kierowców, w tym jednego prowadzącego autobus

Na terenie powiatu kłobuckiego, podczas akcji o nazwie „Trzeźwość”, funkcjonariusze policji przeprowadzili kontrolę aż 716 kierowców. Niestety, dwóch spośród nich okazało się być nietrzeźwymi – jeden z nich był za kierownicą autobusu. Jak się okazało, miał we krwi ponad promil alkoholu.

Akcja „Trzeźwość” rozpoczęła się w poniedziałek 8 stycznia 2024 roku od pierwszych porannych godzin. Prowadzili ją policjanci drogówki z Kłobucka. Jak tłumaczy aspirant Joanna Wiącek-Głowacz, oficer prasowy policji w Kłobucku, głównym celem takich działań jest uniemożliwienie kontynuowania jazdy przez kierowców będących pod wpływem alkoholu. Stanowią oni bowiem ogromne zagrożenie nie tylko dla swojego życia i zdrowia, ale też dla innych uczestników ruchu drogowego.

W trakcie akcji, funkcjonariusze skontrolowali łącznie 716 kierowców w różnych punktach powiatu kłobuckiego. Niestety, dwie osoby z tej grupy prowadziły pojazdy będąc pod wpływem alkoholu. Około 5:40 rano, w Praszczykach, policjanci zatrzymali do kontroli 38-letniego kierowcę autobusu, który miał w organizmie ponad 1 promil alkoholu. Zaledwie 40 minut później, na ulicy Witosa w Wąsoszu Górnym, stróże prawa sprawdzili stan trzeźwości kierowcy poruszającego się oplem. Jak się okazało, 29-letni mężczyzna miał we krwi prawie 1,5 promila alkoholu – informuje oficer prasowy policjantów z Kłobucka.