63-letni kierowca z Kłobucka dwukrotnie zatrzymany za prowadzenie forda pod wpływem alkoholu

Podczas rutynowych działań kontrolnych w Łobodnie, funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku zwrócili uwagę na dostawczego forda, którym kierował prawdopodobnie nietrzeźwy mężczyzna. Patrol Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Wydziału Prewencji na ulicy Brzeźnickiej natychmiast postanowił zareagować i zatrzymać pojazd w celu przeprowadzenia badania trzeźwości kierującego.

Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 63-letni mieszkaniec powiatu kłobuckiego, znajdujący się za kierownicą forda, miał w swoim organizmie ponad promil alkoholu. Interwencja policji miała miejsce we wtorek, 7 maja, około godziny 8 rano.

Jednak to nie koniec historii z tym kierowcą. Mniej więcej dwie godziny później, ten sam patrol policji na stacji benzynowej przy ulicy Częstochowskiej w Miedźnie zidentyfikował tego samego forda i tego samego kierowcę. Ponownie przeprowadzone badanie stanu trzeźwości potwierdziło, że mężczyzna nadal miał we krwi ponad promil alkoholu.

Aktualnie sprawą zajmuje się policja kryminalna z Kłobucka. Nietrzeźwemu kierowcy grożą surowe konsekwencje, takie jak wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i możliwość karania w postaci pozbawienia wolności. Ostateczne decyzje dotyczące kary dla 63-letniego mężczyzny podjąć mają prokurator oraz sąd.