Awaria w zakładzie chemicznym w Blachowni

W ostatni piątek września, dokładnie 29-go dnia tego miesiąca, tuż po godzinie piątej rano, jedna z firm działających na terenie Blachowni doświadczyła poważnej awarii. Konkretnie, problem pojawił się w postaci rozszczelnienia zbiornika, w którym przechowywane były chemikalia.

Reakcja służb ratunkowych była natychmiastowa. Na miejsce skierowano znaczną liczbę jednostek straży pożarnej, a podczas szczytowego momentu zaangażowania sił i środków, pracowało tam aż dwanaście zastępów. Wśród nich znalazła się specjalistyczna grupa ratownictwa chemiczno-ekologicznego, której zadaniem było zneutralizowanie skutków awarii. Należy podkreślić, że po wykryciu problemu, z budynku natychmiast ewakuowano trzech pracowników. Nikt nie ucierpiał w wyniku tego incydentu, a strażakom udało się skutecznie usunąć rozszczelnienie.

Na czas działań ratunkowych i naprawczych, policja ograniczyła dostęp do głównej bramy byłych zakładów w Blachowni od strony ulicy Energetyków. Pomimo trwających na miejscu prac, służby zapewniają, że nie było w żadnym momencie zagrożenia dla mieszkańców okolicznych terenów.