Złodziej z Nowej Brzeźnicy wpadł w ręce policji

Siły policyjne z Pajęczna doświadczyły niedawno satysfakcji ze zlikwidowania przestępstwa, które miało miejsce pod koniec września tego roku, a którego ofiarą padł jeden z zakładów znajdujących się na terenie Nowej Brzeźnicy. Zostało skradzione cenne elektronarzędzie – młot udarowy o wartości około 1500 złotych. Jak się później okazało, sprawca tej kradzieży był wcześniej pracownikiem tegoż zakładu.

Aby wykryć włamywacza, wykorzystano nagrania z zakładowego systemu monitoringu. Dzięki nim rozpoznano złodzieja, którym okazał się być mieszkaniec gminy Nowa Brzeźnica, w wieku 27 lat, był pracownik firmy pokrzywdzonej przez kradzież. Policjanci postanowili prześwietlić go w ich bazach danych, co doprowadziło do odkrycia, że mężczyzna jest poszukiwany przez organy ścigania w celu wykonania kary pozbawienia wolności.

Resorty sił bezpieczeństwa zdecydowały o natychmiastowym aresztowaniu mężczyzny i osadzeniu go w areszcie policyjnym. 27-letni mężczyzna został postawiony w stan oskarżenia za przestępstwo kradzieży i przyznał się do winy.