Czy koniec roku to koniec budowy miejskiego odcinka DK91 w Częstochowie? Inwestycja pod presją czasu

W kontekście budowy miejskiego odcinka Drogi Krajowej 91 (DK91) w Częstochowie, zbliżający się koniec roku niesie ze sobą istotne znaczenie. Jeżeli inwestycja nie zostanie zakończona do 31 grudnia tego roku, miasto będzie zobowiązane do zwrotu unijnej dotacji przeznaczonej na ten cel. Z tej perspektywy, znacznie wzrasta presja na oddanie do użytku alei Wojska Polskiego w wyznaczonym terminie.

Odnotowujemy, że prace przy budowie DK91 w Częstochowie są już na zaawansowanym etapie. Budowniczowie pracują nieprzerwanie, nawet wieczorami i w niedzielę, aby zdążyć z finalizacją projektu. Mimo intensywnego wysiłku, przed wykonawcą NDI pozostaje jeszcze sporo do zrobienia.

Ostatni etap prac obejmuje wykończenie trzech nowo powstałych mostów znajdujących się przy al. Pokoju, ulicy Krakowskiej i Legionów. Mieszkańcy zauważyli, że na nowej estakadzie przy Rakowskiej montowane są szare panele dźwiękochłonne, mimo że na wizualizacjach były one przedstawione w kolorze zielonym. Obecnie trwają prace przy montażu barier na mostach i wykończeniu pasów dzielących jezdnie, których nawierzchnia została już pokryta asfaltem.

Mimo znacznego postępu w pracach, brakuje jeszcze znaków pionowych i poziomych, które są niezbędne do przywrócenia ruchu na DK91. Przypuszczamy, że drogowcy odłożyli malowanie oznakowań, oczekując na lepsze warunki pogodowe.