Działania policji z Kłobucka przyczyniły się do zatrzymania dwóch mężczyzn w posiadaniu niemal 90g marihuany

Policjanci z Kłobucka, którzy specjalizują się w zwalczaniu przestępczości związanej z narkotykami, wykazali się skutecznością w swojej pracy, zatrzymując dwóch mężczyzn zamieszkujących powiat kłobucki. Funkcjonariusze odnaleźli u nich blisko 90 gramów marihuany. Zarzuty zostały postawione dwóm podejrzanym – 31-letniemu i 24-letniemu mężczyźnie, a prokurator zadecydował o ich objęciu nadzorem policyjnym.

Kiedy funkcjonariusze patrolowali Miedźno, zwrócili uwagę na osobowe auto marki Volkswagen, które wydawało się być prowadzone przez podejrzane osoby. Zdecydowali się więc na zatrzymanie pojazdu do kontroli drogowej.

Podczas dokładnej inspekcji samochodu, w którym znajdowali się kierujący oraz pasażer, funkcjonariusze odkryli i zabezpieczyli dwa strunowe woreczki zawierające zielony susz – relacjonuje aspirant Joanna Wiącek-Głowacz, oficer prasowy policji w Kłobucku. Po tym odkryciu, policjanci postanowili przeszukać miejsca zamieszkania zatrzymanych. Tam natknęli się na kolejne strunowe woreczki ze zielonym suszem.

Sumując, w rękach funkcjonariuszy znalazło się prawie 90 gramów marihuany, należącej do dwóch mężczyzn z powiatu kłobuckiego. Zostali oni oskarżeni – kierowca volkswagena odpowie za posiadanie i sprzedaż narkotyków, a pasażer za posiadanie substancji zabronionych.

Decyzją Prokuratury Rejonowej w Częstochowie, obaj mężczyźni zostali objęci policyjnym nadzorem. Ostatecznie to sąd zadecyduje o ich dalszym losie. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, a za handel nimi – nawet do 10 lat.