Gmina Kłobuck ułatwia dojazd do zalewu – uruchomienie specjalnej linii autobusowej

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców oraz turystów przybywających w okresie letnim, gmina Kłobuck wprowadziła udogodnienia mające na celu łatwiejszy dojazd do lokalnego zalewu. Działanie to ma na celu przyciągnąć większą liczbę osób zainteresowanych turystycznymi atrakcjami oferowanymi przez gminę.

Pierwszym z wprowadzonych udogodnień jest uruchomienie specjalnej linii autobusowej. Autobusy tej linii, której nazwa to „Linia 55 Zalew”, będą kursować od placu Rynku imienia Jana Pawła II do zbiornika Zakrzew. Trasa linii obejmuje przejazd przez osiedle, następnie przez Zagórze, Długosza, 3 Maja i ulicę Zakrzewską.

Uruchomione połączenie ma na celu ułatwienie dojazdu do zalewu osobom zainteresowanym spędzeniem tam czasu w okresie wakacyjnym. Autobusy będą kursować od 22 czerwca aż do niedzieli, 1 września. Specjalna linia będzie dostępna tylko w soboty, niedziele oraz święta, co podkreśla jej sezonowy i lokalny charakter.

Dodatkowym atutem jest bezpłatność przejazdu dla wszystkich korzystających z tej linii. Taki ruch ze strony gminy ma na celu promowanie lokalnych atrakcji oraz ułatwienie dostępu do nich mieszkańcom i turystom.