Interwencja policji w Ostrowach nad Okszą – pijany mężczyzna zasnął obok ogniska

W środowym popołudniu, dokładnie 22 listopada, funkcjonariusze Oddziału Prewencji Interwencji z komendy w Kłobucku przemierzali teren miejscowości Ostrowy nad Okszą. W trakcie patrolu, przechodząc ulicą Zakładową, spostrzegli na skraju sąsiedniego lasu płomienie. Bez wahania postanowili zbadać przyczynę powstania ognia. Po dotarciu do miejsca zdarzenia, natknęli się na prawie wygasłe ognisko oraz mężczyznę, który obok niego spał.

Ten samotny biesiadnik, po kłótni z małżonką, postanowił udać się do lasu ze swoim alkoholowym towarzyszem. Ten nietypowy wybór miejsca na odpoczynek mógł mieć tragiczne konsekwencje. Nie reagował na żadne wezwania stróżów prawa, ponieważ był pod silnym wpływem alkoholu, co potwierdzała intensywna woń bijąca od niego.

Wiadomo jest, że niskie temperatury i alkohol to niezdrowe połączenie. Dlatego policjanci, mimo panującej ujemnej temperatury, udzielili 48-letniemu mężczyźnie pomocy. Pomogli mu dojść do policyjnego pojazdu, gdzie umieścili go na tylnej kanapie i okryli kocem termicznym. Jednocześnie zawiadomili dyżurnego jednostki o sytuacji, który z kolei wezwał na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego.

Podczas oczekiwania na przybycie służb medycznych, mężczyzna powrócił do świadomości. Bez przerwy powtarzał, że jest mu niezwykle zimno.