Kierowca stracił prawo jazdy i zapłacił wysoki mandat za przekroczenie prędkości

Na drogach miasta Kłobuck doszło do zatrzymania kierowcy, który rażąco przekroczył dopuszczalną prędkość na terenie zabudowanym. Funkcjonariusze policji zatrzymali mężczyznę, który prowadząc swój mercedes, pędził z niebezpieczną prędkością 112 km/h. Za tę nieodpowiedzialną jazdę, kierowca został ukarany 2000-złotowym mandatem oraz utracił prawo jazdy.

Kontrola prędkości przeprowadzana przez funkcjonariuszy z kłobuckiej drogówki miała miejsce w miniony piątek, 21 czerwca. O godzinie 20:37 na ulicy Reymonta w miejscowości Kamyk policjanci zauważyli mercedesa, poruszającego się z wyraźnie nadmierną prędkością. Aparat pomiarowy potwierdził, że samochód jechał z prędkością 112 km/h, mimo obowiązującego na tym obszarze ograniczenia do 50 km/h.

Szczegółowa kontrola doprowadziła do ustalenia tożsamości kierowcy. Okazało się, że za kółkiem siedział 39-letni mieszkaniec powiatu kłobuckiego. Mężczyzna, z powodu swojego rażącego przekroczenia prędkości, stracił prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Dodatkowo, na jego konto trafiło 14 punktów karnych. Wysokość nałożonego na niego mandatu wyniosła 2000 złotych.