Kłobuck uroczyście celebrował święto Trzech Króli!

6 stycznia w wielu miastach w Polsce odbyły się uroczyste obchody święta Trzech Króli. Nie inaczej było w Kłobucku, gdzie na wzór innych miast, ulicami przeszedł pochód trzech króli: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Całość uroczystości zakończyła msza święta w kościele.

Pochód związany ze świętem Trzech Króli to tradycja, która na dobre zagościła w mniejszych i większych miastach. Osoby przebrane za biblijnych trzech króli – Kacpra, Melchiora i Baltazara, wraz z osobami towarzyszącymi, czasem Maryją i Józefem oraz dzieciątkiem, idą ulicami miasta. Bywa, że i w otoczeniu barwnych aniołów i diabełków z czerwonymi rogami. Pochody te zaczyna lub kończy msza święta w kościele.

Nie inaczej było w tym roku w Kłobucku. W pochodzie Trzech Króli przemierzającym ulicami miasta, towarzyszyło im również inne postaci z Biblii – Józef, Maryja z dzieciątkiem oraz aniołowie. Za pochodem ustawiali się mieszkańcy, którzy razem z królami, doszli do kościoła. Tam, w obecności wiernych zgromadzonych na mszy świętej, modlono się w określonych intencjach. Pochodowi towarzyszyła zbiórka pieniędzy na potrzeby parafii.