Młody kierowca z 1,5 promila alkoholu w organizmie spowodował śmiertelny wypadek w Kłobucku

Niespełna dwudziestoletni mężczyzna, który zdecydował się na kierowanie pojazdem będąc pod silnym wpływem alkoholu, spowodował tragiczne zdarzenie drogowe w mieście Kłobuck na Śląsku. W jego organizmie stwierdzono 1,5 promila alkoholu. Niestety, skutki wypadku okazały się tragiczne – zgubiła życie 18-letnia dziewczyna jadąca obok niego. Z kolei stan zdrowia kierowcy określono jako ciężki i został on przewieziony do pobliskiego szpitala.

Prokuratorzy postawili młodemu sprawcy dwa zarzuty za jego działania. Jeśli zostanie uznany za winnego, grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do dwudziestu lat. Ze względu na stan zdrowia sprawcy, posiedzenia sądowe odbywały się w szpitalu, gdzie pozostaje pod stałą opieką lekarzy.

Niezapomniane wydarzenie miało miejsce o godzinie 3:25 w niedzielne popołudnie na ulicy Staszica w Kłobucku. Według pierwszych ustaleń miał miejsce następujący scenariusz: młody mężczyzna prowadził mercedesa na drodze w kierunku Wręczycy Wielkiej, gdy nagle na łuku drogi stracił kontrolę nad pojazdem. Jego samochód przemknął przez całą szerokość jezdni i z impetem uderzył w słup znajdujący się przy drodze.

Tragiczne wydarzenie miało miejsce na drodze wojewódzkiej numer 492, która to jest główną arterią komunikacyjną Kłobucka.