Modernizacja alei Wojska Polskiego w Częstochowie

Aktualnie prace nad modernizacją alei Wojska Polskiego w Częstochowie, mającą na celu przekształcenie jej w drogę o charakterystyce zbliżonej do autostrady, znajdują się na ostatniej prostej. Projekt ten obejmuje m.in. usunięcie niektórych istniejących ramp wyjazdowych i zjazdowych. Przy czym, choć inwestycja jest realizowana od trzech lat, dopiero teraz inżynierowie drogowi ujawnili plany dotyczące końcowego układu ruchu na wszystkich skrzyżowaniach.

Zakończenie prac nad przebudową alei Wojska Polskiego jest bliskie – do zrealizowania pozostało mniej niż 10% zadanych zadań. Zgodnie z umową zawartą z firmą NDI, wszystko powinno być gotowe do końca listopada. Aby zdążyć z tym przedsięwzięciem, codziennie na placu budowy jest zatrudnionych około pięciuset pracowników. Maciej Hasik, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg, zapewnia, że nowa arteria komunikacyjna Częstochowy, potocznie nazywana „gierkówką”, zostanie oddana do użytku mieszkańcom miasta do końca bieżącego roku.

W wyniku modernizacji alei Wojska Polskiego nastąpi wiele istotnych zmian. Kluczowym elementem będą nowe wiadukty: oprócz już istniejącej wcześniej estakady na Rakowie, powstaną również bezkolizyjne skrzyżowania przy ulicach Legionów i Krakowskiej. Dzięki temu przepustowość „gierkówki” znacząco wzrośnie.