Niebezpieczne skrzyżowanie na DK43 pd lupą GDDKiA. Zobacz, o który odcinek chodzi!

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, działając na wniosek postanowiła zająć się niebezpiecznym skrzyżowaniem między Częstochową a Kłobuckiem. Jak mówią miejscowi, to miejsce zawsze było problematyczne, jednak teraz jest coraz gorzej.

Skrzyżowanie to właściwie wygląda całkiem niepozornie. To ulice Północna, Południowa i droga krajowa numer 43 w Ligocie. Jednak niezwykle często dochodzi w tym miejscu do wypadków i kolizji. Część z nich dzieje się przez kapliczkę, która utrudnia widoczność kierowcom, którzy wyjeżdżają od ulicy Południowej.

Od kiedy otwarto węzeł „Częstochowa Jasna Góra”, ruch na DK43 jest o wiele większy. Dodatkowo na ulicy Północnej notuje się coraz więcej samochodów, które chcą wjechać na węzeł autostradowy. W konsekwencji, chociaż na skrzyżowaniu jest przejście dla pieszych, to coraz mniej jest chętnych, aby z niego skorzystać. Powód? Kierowcy w tym miejscu jeżdżą jak wariaci.

GDDKiA w końcu podjęło decyzję o zamontowaniu w tym miejscu sygnalizacji świetlnej, która ma uspokoić ruch na tym obszarze.