Nowe inwestycje mieszkaniowe na Parkitce: Cognor Deweloper i bloki komunalne

Nieopodal ulicy Łódzkiej, w rejonie Parkitki, zainaugurowano budowę dwóch kompleksów mieszkaniowych. Pierwsza inwestycja, umiejscowiona na skrzyżowaniu z ulicą Szajnowicza-Iwanowa, jest realizowana przez firmę Cognor Deweloper. Naprzeciwko marketu Obi ruszyły natomiast prace przygotowawcze do budowy pierwszego bloku z komunalnymi mieszkaniami przeznaczonymi do wynajmu.

Cognor Deweloper to spółka komandytowa należąca do Grupy Kapitałowej Cognor Holding SA, której akcje są notowane na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Firma ta ma swoją siedzibę w Poraju i od 2014 roku zajmuje się realizacją różnych inwestycji deweloperskich na terenie Częstochowy.

W planach dewelopera, na terenie Parkitki, znajduje się wybudowanie trzech budynków mieszkalnych, które będą mieściły łącznie 131 apartamentów. Każde z mieszkań będzie wyposażone w przestronny balkon lub taras, a ich metraż będzie wynosił od 31 do 84 metrów kwadratowych. Cały kompleks zostanie otoczony zielenią, na terenie którego przewidziano także miejsce na plac zabaw oraz specjalne miejsce rekreacyjne dla seniorów.