Otwarcie nowej sieci gazowej w powiecie kłobuckim

W ostatni piątek września, konkretnie 29. dnia tego miesiąca, w miejscowości Blachownia miało miejsce ceremonialne otwarcie nowego odcinka sieci gazowej, który ma za zadanie dostarczyć ten surowiec do powiatu kłobuckiego.

Proces budowy tej nowoczesnej infrastruktury gazowej w powiecie kłobuckim rozpoczął się na samym początku 2019 roku, choć pierwotne plany na ten temat powstały już w 2012 roku. Całość projektu obejmowała powstanie prawie 95 km sieci gazowej. Ten ambitny przedsięwzięcie dotyczył czterech gmin: Wręczycy Wielkiej, Kłobucka, Opatowa i Krzepic.

Podczas oficjalnego podsumowania zakończonego projektu, które miało miejsce 29 września, Jakub Kowalski – Członek Zarządu PSG, wyraził swoje podziękowania dla przedstawicieli zarówno władz wojewódzkich, jak i lokalnych za ich aktywną współpracę oraz wsparcie na każdym etapie tej ważnej inwestycji. Dodatkowo zwrócił uwagę na kluczowe znaczenie wprowadzenia specyficznych regulacji prawnych określonych w Ustawie o inwestycjach w zakresie terminalu regazyfikacyjnego dla pomyślnego zakończenia tego zadania.