Początek akcji „Bezpiecznie na wakacje” w Kłobucku. Posypały się mandaty!

Początek wakacji to zawsze zwiększona ilość osób podróżujących na urlopy, kolonie czy obozy. Zwłaszcza autokary, którymi podróżują dzieci, wymagają odpowiednich pozwoleń i przeglądów. Jak się okazuje, nie wszystkie to mają. Pokazała to akcja „Bezpiecznie na wakacje”. Policja wręczyła kilka mandatów i zapowiada kolejne niezapowiedziane kontrole.

Koniec roku szkolnego to zawsze wytęskniony czas dla najmłodszych i tych starszych, którzy chcą odpocząć od szkolnej ławy. Właśnie autobusy i busy którymi jadą dzieci i młodzież na obozy, wzięła pod lupę policja z Kłobucka. Sprawdzali nie tylko stan techniczny pojazdu, ale i uprawnienia kierowców. Jak się okazuje, nie wszyscy jeździli zgodnie z przyznanym pozwoleniem.

Podczas rutynowych kontroli jakie zostały przeprowadzone w ostatnich dniach w Kłobucku policja wręczyła kilka mandatów i upomnień. Jedna wycieczka musiała poczekać na nowy transport, inna na nowego kierowcę. Funkcjonariusze zapewniają, że podobne kontrole będą się powtarzać przez całe wakacje.