Policjanci z Kłobucka na tropie złodzieja paliwa

Funkcjonariusze policji stacjonujący w Kłobucku zdołali namierzyć i zatrzymać mężczyznę odpowiedzialnego za kradzież paliwa. Sprawca dokonał tankowania swojego pojazdu, po czym odjechał ze stacji bez dokonania zapłaty za usługę. Podczas rutynowego patrolu, funkcjonariusze dostrzegli samochód marki Fiat, który zdawał się odpowiadać opisowi pojazdu, jakim posłużył się sprawca. Istniał jednak pewien niezgodny szczegół – numery rejestracyjne nie pasowały do tych podanych we wcześniejszym zgłoszeniu.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku otrzymali wiadomość od dyżurnego, że jedna ze stacji paliw w mieście padła ofiarą kradzieży. Sprawca tej przestępstwa po wypełnieniu baku swojego pojazdu, zwiał ze stacji nie uiszczając opłaty za paliwo.

Podczas patrolu, około dwóch godzin po zgłoszeniu incydentu, funkcjonariusze z zespołu patrolowo-interwencyjnego dostrzegli samochód marki Fiat, który wydawał się być podobny do tego wspomnianego przez dyżurnego. Niemniej jednak, auta różniły się tablicami rejestracyjnymi. Pomimo to, policjanci nie dali się zmylić i podjęli decyzję o zbadaniu sprawy przez dokładne sprawdzenie pojazdu oraz jego kierowcy.