Przedsiębiorca z branży budowlanej zatrzymany przez CBA

Centralne Biuro Antykorupcyjne, za pośrednictwem swojej delegatury w Katowicach, dokonało aresztowania biznesmena z Częstochowy. Mężczyzna ten prowadził działalność gospodarczą w sektorze budowlanym. Został on zatrzymany przez funkcjonariuszy tego biura tuż po przekazaniu korzyści majątkowej. Jak poinformowało CBA, Sąd Rejonowy Katowice-Wschód postanowił o umieszczeniu mężczyzny w areszcie.

Informacje przekazane przez CBA sugerują, że zatrzymany przedsiębiorca przekazał 50 tysięcy złotych w gotówce dyrektorowi jednej z publicznych jednostek medycznych działających na terenie Częstochowy. Nie była to jednak jedyna obietnica, jaką złożył – deklarował również wręczenie kolejnej łapówki.

CBA podaje, że biznesmen realizował na terenie tej placówki liczne prace remontowo-budowlane na szeroką skalę. Przekazanie pieniędzy miało na celu zdobycie przychylności dyrektora i uzyskanie preferencyjnego traktowania dla jego firmy. Biznesmen liczył na zawieranie nowych kontraktów i zleceń na usługi budowlane, które byłyby korzystne dla jego firmy.