Potrącenie 12-letniego chłopca na przejściu dla pieszych w Częstochowie

W czwartek, 9 kwietnia, miasto Częstochowa było świadkiem niebezpiecznego incydentu drogowego, który miał miejsce około 15:00. Kierujący ciężarową cysterną zlekceważył zasadę pierwszeństwa przechodzącego przez przejście dla pieszych 12-letniego chłopca, co spowodowało, że młody chłopiec został hospitalizowany.

Niedawno wprowadzone przepisy, które obowiązują od 1 czerwca 2021 roku, stanowczo podkreślają, że to piesi mają pierwszeństwo na przejściach. Mimo to wydaje się, że niektórzy kierowcy borykają się z problemem przestrzegania tych reguł, narażając innych uczestników ruchu drogowego na poważne ryzyko.

Wypadek z udziałem 12-letniego rowerzysty na przejściu dla pieszych miał miejsce w Częstochowie w godzinach popołudniowych. Chłopiec wraz ze swoim ojcem, który również był na rowerze, przecinali jezdnię.

Komenda Miejska Policji w Częstochowie informuje, że przyczyną incydentu było nieustąpienie pierwszeństwa przez kierowcę cysterny. Choć chłopiec nie stracił przytomności, został przewieziony do szpitala w celu monitorowania stanu zdrowia. Na szczęście wydaje się, że skutek wypadku to prawdopodobnie jedynie uraz ręki. Policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie.