Potwierdzenie tragicznego wypadku budowlanego w Kłobucku

12 sierpnia, Policja z Komendy Powiatowej w Kłobucku otrzymała zgłoszenie o tragedii na budowie domu prywatnego w Wąsoszu Górnym. Zgłoszenie dotyczyło 53-letniego mężczyzny, który nieszczęśliwie spadł z rusztowania, uderzając głową o twardy grunt. Niestety, mimo natychmiastowej reakcji, nie udało się go uratować.

Dokładnie 12 sierpnia około szóstej rano, oficjalne siły porządkowe z Kłobucka zostały poinformowane o śmiertelnym incydencie w jednym z domów w miejscowości Wąsosz Górny. Na miejsce natychmiast została wysłana grupa interwencyjna, złożona z funkcjonariuszy lokalnej komendy oraz specjalistów od kryminalistyki.

Na miejscu zdarzenia, funkcjonariusze ustalili, że do tragedii doszło podczas prac budowlanych na terenie prywatnej posesji. Prace te polegały na demontażu poszycia dachowego i to właśnie w trakcie tych czynności doszło do tragicznego wypadku. Jak się okazało, 53-letni pracownik budowy spadł z rusztowania, uderzając bezpośrednio głową o ziemię i niestety poniósł śmierć na miejscu.

– Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku. Wykonują oni swoje obowiązki zawodowe, które obejmowały również oględziny miejsca tragedii. Wszystkie te działania odbywały się pod baczny okiem prokuratora z Częstochowy, który wydał polecenie przeprowadzenia sekcji zwłok poszkodowanego – takie informacje przekazała aspirant Joanna Wiącek- Głowacz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku.