Poważny wypadek na DK46 w Częstochowie: motocykl zderza się z samochodem osobowym

W dniu 12 czerwca, czwartek, po godzinie 12, nastąpiło zderzenie między motocyklem a samochodem na drodze krajowej numer 46 w Częstochowie. Na skutek tego zdarzenia, ruch uliczny na ulicy Okulickiego jest znacznie utrudniony.

Sytuacja miała miejsce tuż po godzinie dwunastej na ulicy Okulickiego, gdzie doszło do kolizji. Z informacji początkowych wynika, że motocyklista uderzył w tył samochodu, który zatrzymał się przed pasami dla pieszych.

Niefortunne zderzenie spowodowało obrażenia kierowcy motocykla, który otrzymuje obecnie opiekę medyczną od ekipy pogotowia ratunkowego. Funkcjonariusze policji, którzy pracują na miejscu incydentu, zdecydowali o czasowym zamknięciu fragmentu ulicy Okulickiego. Ograniczenia te dotyczą odcinka od ulicy Nowobialskiej do św. Krzysztofa. W rezultacie na obszarze Parkitka tworzą się znaczne korki drogowe.

W odpowiedzi na tę sytuację, policja sugeruje korzystanie z objazdu przez ulicę św. Rocha. Zmiana ta dotyczy również autobusów miejskich, które tymczasowo zmieniły swoje trasy.