Śmiertelny wypadek na drodze – młoda pasażerka nie żyje, kierowca w szpitalu

Na terenie Kłobucka, w regionie Śląska, doszło do tragicznego zdarzenia drogowego. Wczesnym rankiem w niedzielę, 19-letni mężczyzna prowadzący samochód marki Mercedes nie zapanował nad pojazdem na łuku drogi i zderzył się z przydrożnym słupem. W wyniku kolizji śmierć poniósł 18-letnia pasażerka, zaś kierujący został przewieziony do szpitala.

Incydent zgłoszono dyżurnemu oficerowi z komendy policji w Kłobucku około godziny 3:25, a miejsce zdarzenia ulokowano na ulicy Staszica. Po otrzymaniu zgłoszenia, wysłano na miejsce funkcjonariuszy z kłobuckiego oddziału drogówki. Wstępne ustalenia policji wskazują, że mężczyzna – mieszkaniec powiatu kłobuckiego – prowadził Mercedes osobowy w kierunku Wręczycy Wielkiej. Na łuku drogi utracił jednak kontrolę nad pojazdem, co doprowadziło do przejechania przez oś jezdni i uderzenia w słup przy drodze.

Przekazywane przez aspiranta Joannę Wiącek-Głowacz, oficera prasowego kłobuckiej policji, informacje potwierdzają, że w wyniku zdarzenia na miejscu zginęła 18-letnia dziewczyna – pasażerka samochodu i również mieszkanka powiatu kłobuckiego. Kierowca natomiast został przewieziony do szpitala w Częstochowie z powodu odniesionych obrażeń. Trzeźwość mężczyzny ma zostać ustalona na podstawie badania krwi.