Powiat Kłobucki: 16-latek podpalał las, straty sięgają 2,5 tys. zł

W okresie od maja do czerwca tego roku, na terenie leśnictwa Wręczyca Wielka, w powiecie kłobuckim, miało miejsce kilka zdarzeń typu pożary lasu. W wyniku tych zdarzeń straty finansowe oszacowano na blisko 2,5 tysiąca złotych. Wszystkie pożary były wynikiem celowego działania podpalacza. Za te czyny odpowiadał 16-letni mieszkaniec.

Jak wyjaśnia Joanna Wiącek-Głowacz, aspirant i oficer prasowy policji w Kłobucku, na terenie Wręczycy Wielkiej na przełomie maja i czerwca zarejestrowano kilkukrotne pożary lasów. Pomimo szybkiego reagowania służb ratowniczych, ogień zdążył zniszczyć blisko 10 arów sosnowego młodnika.

Funkcjonariusze komisariatu we Wręczycy Wielkiej po przeprowadzonych badaniach zdarzeń doszli do wniosku, że pożary nie miały naturalnego charakteru. Odkryli dowody sugerujące celowe podpalenia. Po przeprowadzeniu dokładnych dochodzeń udało się wytypować sprawcę tych czynów. Okazało się nim być 16-letni mieszkaniec powiatu kłobuckiego, który nie ukrywał swojej winy.

Joanna Wiącek-Głowacz dodała również, że dnia 20 sierpnia 16-latek został formalnie oskarżony o podpalanie lasu. Z informacji zebranych przez policję wynika, że chłopiec wielokrotnie używał zapalniczki do podpalania leśnego poszycia.