Rolnicy przeciwko napływowi zboża z Ukrainy: Kolejny protest i utrudnienia w ruchu drogowym

Konflikt rolników narasta, a ich protest opierający się na blokadzie dróg ciągnikami rolniczymi przenosi się dzisiaj (20.02.) także na ulice naszego miasta. To kolejna odsłona ogólnopolskiej demonstracji przeciwnych napływowi zboża z Ukrainy, Zielonemu Ładowi i unijnej polityce skierowanej do producentów żywności, która potrwa niemal cały dzień.

Po wcześniejszej blokadzie dróg przeprowadzonej 9 lutego, dzisiejsza akcja protestacyjna ponownie ma wpływ na ruch drogowy, tym razem koncentrując się na dużych arteriach komunikacyjnych. Artur Bojarski, jeden z organizatorów protestu, podaje szczegóły planowanego działania.

Miejscem początkowym ma być Knieja, leżąca w gminie Przyrów, niedaleko Świętej Anny. Tam rolnicy podzielić się na dwie grupy protestujące. Jeden zespół ma ruszyć w stronę Częstochowy, gdzie będą kontynuować swój protest. Drugi oddział ma za zadanie blokować ruch na rondzie w miejscowości Święta Anna. Spotkanie organizacyjne ma rozpocząć się o 9.00, a około godziny 10.00 planowany jest wyjazd w kierunku Częstochowy i Świętej Anny.

Oprócz tego, pojawi się jeszcze jedna grupa demonstrantów, która dotrze do miejsca protestu w podobnych godzinach. Przybędą oni z różnych lokalizacji, takich jak Kłobuck, Panek, Mykanów czy Rędziny.