Rozpoczęcie I Kłobuckich Warsztatów Muzyki Liturgicznej pod batutą Huberta Kowalskiego

1 grudnia, na początku miesiąca świątecznego, w Miejskim Ośrodku Kultury w Kłobucku nastąpiło uroczyste otwarcie pierwszych w historii tego miasta warsztatów muzyki liturgicznej. Spotkanie, które rozpoczęło się w piątek, zapowiadało intensywną, trzydniową pracę nad muzyczną oprawą niedzielnej Mszy św. o godzinie 12:00, która ma odbyć się w parafii pod wezwaniem św. Marcina.

Warsztaty prowadzone są przez dyrygenta Huberta Kowalskiego, który po raz pierwszy odwiedził Kłobuck. Choć jest to jego debiutancka wizyta w tym miejscu, wyrażał entuzjazm i radość z możliwości odkrycia nowego miejsca i jego historii. Z zapałem i otwartością podchodzi do prowadzenia warsztatów, zwłaszcza gdy robi to po raz pierwszy.

– Przystępując do takich warsztatów zawsze mam wielką otwartość, a szczególnie gdy jestem w danym miejscu po raz pierwszy – przyznał Kowalski tuż przed rozpoczęciem spotkania. – Często bywa tak, że choć to ja odwiedzam dane miejsce po raz pierwszy, uczestnicy warsztatów już wcześniej mieli okazję je poznać. Dlatego jestem bardzo podekscytowany możliwością odkrywania Kłobucka. Mam nadzieję, że będę mógł obserwować jego życie i historię, a także nawiązać do szlachetnej tradycji tego miejsca. Chciałbym, aby uczestnicy warsztatów poczuli poruszenie, które będą mogli zabrać ze sobą i wprowadzić do swojej codzienności – dodał.