Senioralia w Częstochowie – seniorzy świętują razem z gwiazdami sceny polskiej

Renomowana artystka muzyczna, Krystyna Giżowska, oraz uznany aktor teatralny i filmowy, Jacek Borkowski, zostaną uroczyście zaproszeni jako honorowi goście na Senioralia w Częstochowie. To wyjątkowe wydarzenie, zorganizowane specjalnie dla starszego pokolenia mieszkańców miasta, jak co roku odbywa się w Hali Sportowej Częstochowa. Tegoroczne obchody zostały zaplanowane na dni 15 i 16 listopada.

Główne uroczystości Senioraliów, będące ukłonem w stronę najstarszych mieszkańców Częstochowy, odbędą się w połowie listopada. To właśnie 15-go i 16-go liczba seniorów miasta będzie miała okazję świętować swoje święto.

Seniorzy są niezwykle istotną częścią społeczności miejskiej Częstochowy i zasługują na szacunek oraz wdzięczność. Ich wkład w rozwój miasta przez wiele lat jest nieoceniony – mówi prezydent miasta, Krzysztof Matyjaszczyk. Wychwalając ich osiągnięcia i postawę, podkreśla, że to oni tchnęli w miasto duszę i sprawili, że dzisiaj może dumnie prezentować się przed całą Polską. Prezydent dodaje, że choć seniorzy sami nazywają siebie starcami, on woli postrzegać ich jako osoby wolne od obowiązków, które mają jeszcze wiele sił i chęci do spożytkowania cennego czasu.