Tragiczny wypadek w Lgocie Małej: 17-letni motocyklista nie żyje

Zdarzenie, które kosztowało życie 17-letniego motocyklisty, jest obecnie przedmiotem śledztwa prowadzonego przez częstochowską policję współpracującą z prokuratorem. W nieszczęśliwym incydencie do jakiego doszło w Lgocie Małej, środowego popołudnia 20 marca, młody człowiek stracił życie. Służby dochodzeniowe z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie starają się wyjaśnić wszystkie okoliczności tego tragicznego wydarzenia, a policja apeluje do kierowców o rozwagę, przypominając o nieodwracalnych skutkach brawurowej jazdy.

W wyniku kolizji, która miała miejsce po godzinie 13:00 na ulicy Szkolnej w Lgocie Małej (należącej do gminy Kruszyna), nieletni motocyklista stracił życie. Wstępne ustalenia funkcjonariuszy drogówki z Częstochowy sugerują, że 17-latek, pomimo braku prawa jazdy do prowadzenia motocykla, nie zastosował się do zasad pierwszeństwa i uderzył w samochód osobowy prowadzony przez 24-latkę. Mimo natychmiastowo udzielonej pomocy medycznej, młodzieniec zmarł w szpitalu z powodu odniesionych w wyniku zdarzenia obrażeń.

Niezwłocznie po wypadku na miejsce wezwano ekipę techników kryminalistyki oraz funkcjonariuszy z częstochowskiej drogówki, którzy pod nadzorem prokuratora prowadzą śledztwo mające na celu pełne wyjaśnienie okoliczności tego dramatycznego incydentu.