Turniej Grapplingu dla uczniów i absolwentów o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Kłobucku

W Zespole Szkół Nr 1 w Kłobucku, zawodnicy z klas policyjnych oraz ich absolwenci znów skonfrontowali swoje umiejętności podczas rywalizacji o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Kłobucku. Sportem, który stanowił pole bitwy, był Grappling – dyscyplina, która kładzie nacisk na chwyty, dźwignie, duszenia oraz obalenia przeciwnika. Rywalizacja odbywała się w 4 różnych kategoriach. Nagrody w postaci statuetek i medali wręczali reprezentant strażników prawa z Kłobucka, Tomasz Kocik, wraz z dyrektorem placówki edukacyjnej, Jackiem Rudzkim.

W ramach tradycji „Dnia Otwartego”, który od dziewięciu lat jest organizowany przez Zespół Szkół Nr 1 w Kłobucku, odbył się „Turniej Grapplingu uczniów oraz absolwentów o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Kłobucku”. Do rywalizacji zgłosili się zarówno uczniowie jak i uczennice placówki. W kategorii OPEN mogli jednak rywalizować również absolwenci szkoły.

Grappling to sport walki, gdzie kluczowe są chwyty, dźwignie, duszenia i obalenia. Jest to unikalna impreza na skalę powiatu kłobuckiego. Studenci klas policyjnych mają zapewnione lekcje technik samoobrony jako część obowiązkowego programu nauczania. Pozostałe osoby uczące się w tej szkole na kłobuckim Zagórzu mają możliwość uczestniczyć w dodatkowych treningach. Wielu z nich korzysta także z oferty lokalnych klubów sportów walki. Dzięki rywalizacji w Grapplingu, wszyscy mają okazję pokazać swoje umiejętności.