Uroczyste poświęcenie kościoła w Parafii Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej w Kłobucku

W niedzielę, 27 sierpnia, w miasteczku Kłobuck odbyła się uroczystość o szczególnym charakterze. W miejscowej parafii pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej, o godzinie 11:00, odprawiono Mszę św., której przewodniczył abp Wacław Depo. Podczas liturgii miało miejsce wydarzenie, którego parafianie wyczekiwali z niecierpliwością – konsekracja kościoła.

Wacław Depo, wygłaszając homilię, podkreślił znaczenie tego aktu dla życia parafii. Wyjaśnił, że poświęcenie kościoła jest momentem o ogromnej doniosłości, porównywalnym do sakramentu chrztu dla nowo narodzonego dziecka. Zaznaczył również, że do tej chwili prowadziły liczne wysiłki i modlitwy parafian oraz duchownych. Przypomniał o decyzji swojego poprzednika, abpa Stanisława Nowaka, który powołał tę parafię i zwrócił się do lokalnej społeczności z prośbą o zbudowanie nowej świątyni.

Dla Abpa Depo konsekracja kościoła Matki Bożej Fatimskiej to nie tylko ukoronowanie ciężkiej pracy i modlitewnego trudu parafian. To także ponowne zawierzenie w obliczu trudnych czasów pełnych napięcia i wyzwań dla wiary. Arcybiskup wyraził nadzieję, że poprzez wstawiennictwo Matki Bożej Fatimskiej parafia otrzyma potrzebne łaski. Podkreślił również, że choć widzialny kościół jest ważny, najistotniejszy jest Kościół duchowy, którym tworzy wspólnota wiernych.