Wizja pogodowa na kolejny dzień: Słońce rządzi w Kłobucku

Zapowiada się następne upalne 24 godziny. Już o godzinie siódmej rano, termometry zapowiadają komfortowe 15 stopni celsjusza. Szczytowy punkt ciepła, aż do 28 stopni, planowany jest na godzinę piętnastą. Zgodnie z prognozami, temperatura powoli zacznie schodzić w dół wraz z zachodem słońca, osiągając 20 stopni Celsjusza o godzinie dwudziestej drugiej.

Kłobuckie niebo zdobić będzie jedynie lekka pokrywa chmur, co zapewni nam niemalże całkowitą klarowność. Niebiosa nad tym miastem pozostawały suche przez ostatnie dni i nie ma żadnej prognozy wskazującej na możliwość deszczu w najbliższym czasie.

Delikatny wiatr zmiennej intensywności, przewidywany do prędkości 9 km/h, będzie towarzyszył nam przez cały dzień. Warto również zwrócić uwagę na wskaźnik promieniowania UV, który osiągnie poziom 4 na skali do dziesięciu.

Roztropne byłoby unikać zbyt długiego przebywania na pełnym słońcu, szczególnie w szczytowych godzinach upału. Zalecamy osłanianie ciała odzieżą, szczególnie tych części najbardziej podatnych na działanie promieni słonecznych, oraz wyposażenie się w okulary przeciwsłoneczne i nakrycie głowy. Nie zapomnijmy również o stosowaniu kremów z filtrem UV – to zawsze dobry pomysł!