Wyjątkowy maj w Częstochowie: Komunie Święte w parafii św. Jana Kantego

Corocznie, miesiąc maj jest okresem szczególnym nie tylko ze względu na egzaminy maturalne, ale również z powodu świętowania Pierwszej Komunii Świętej. Właśnie 19 maja tego roku, odbyła się ta wyjątkowa uroczystość także w częstochowskiej parafii pod wezwaniem św. Jana Kantego. Tego dnia, do pierwszego spotkania z Eucharystią przystąpiło kilkadziesiąt dzieci, które zostały uprzednio podzielone na dwie grupy.

Pierwsza Komunia Święta to moment niezwykłej radości i emocji, zapadający głęboko w pamięć zarówno dzieci, jak i ich rodziców. To właśnie podczas tej uroczystości, młodzi wierni po raz pierwszy mają możliwość przyjęcia Sakramentu Eucharystii. W większości polskich parafii, komunie odprawiane są właśnie w maju. Księża często tłumaczą ten wybór czasu faktem, iż maj jest miesiącem pełnym życia i kolorów, obfitującym w słońce i oznaki przebudzenia się przyrody po zimowym uśpieniu. Dodatkowo warto przypomnieć, że to także miesiąc poświęcony Matce Boskiej. W naszym kraju, komunię przyjmuje się zazwyczaj w trzeciej klasie szkoły podstawowej.

W częstochowskiej parafii św. Jana Kantego, Pierwsza Komunia Święta miała miejsce 19 maja. Kilkadziesiąt dzieci przystąpiło do tego najważniejszego sakramentu, podzielone na dwie grupy. Pierwsza Msza Święta z okazji Komunii rozpoczęła się o godzinie 10:30, natomiast druga została odprawiona o 12:00. To doniosłe wydarzenie zgromadziło całe rodziny, bliskich i przyjaciół młodych wiernych.