Zdeterminowani policjanci z Kłobucka ratują życie ciężko chorego kierowcy

Policjanci z Kłobucka, poprzez swoją natychmiastową reakcję, przyczynili się do uratowania życia poważnie chorego mężczyzny. Zadziałali oni na podstawie otrzymanej informacji, według której kierowca pracujący dla firmy transportowej, aktualnie przebywający we Francji, pilnie wymagał pomocy medycznej.

Doniesienie o sytuacji zagrożenia życia, z którym borykał się jeden z pracowników odnoszącej się do branży transportowej firmy, wpłynęło do Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku. Ten dramatyczny sygnał wysłał właściciel przedsiębiorstwa transportowego, który otrzymał telefon od jednego ze swoich kierowców. W bezpośredniej rozmowie telefonicznej pracownik, znajdujący się wówczas we Francji, poinformował swojego szefa o nagłym pogorszeniu swojego stanu zdrowia i paraliżu jednej części ciała.

Bez wahania ruszyli do działania stróże prawa, zdając sobie sprawę, że w obliczu takiej sytuacji liczy się każda minuta. Policjanci ustalili precyzyjne miejsce pobytu chorującego kierowcy i nawiązali kontakt z Biurem Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej Policji. Dzięki ich natychmiastowej reakcji, oraz zaangażowaniu innych jednostek, w tym Biura Interpolu działającego we Francji, udało się przekazać informacje o potrzebie pomocy. Medyczna asysta dotarła do mężczyzny na czas.

Dzięki skoordynowanemu działaniu służb kierowca został przetransportowany do szpitala, gdzie trafił pod opiekę specjalistów.