Złapany po pościgu: 39-letni kierowca z Kłobucka prowadził samochód pod wpływem amfetaminy

Są to informacje z komendy policji w Kłobucku, która niedawno zajęła się sprawą trzydziestodziewięcioletniego mężczyzny. Ten, nie zważając na apel o zatrzymanie do kontroli drogowej, podjął decyzję o ucieczce. Po krótkim pościgu policyjne siły zdołały jednak ująć nieodpowiedzialnego kierowcę.

Badania przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazały, że kierowca znajdował się pod wpływem substancji psychoaktywnej – amfetaminy. Co więcej, po sprawdzeniu w bazie danych policji okazało się, że mężczyzna ten to nie nowicjusz w świecie przestępczości. Jak informuje Joanna Wiącek – Głowacz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku, 39-latek odpowiadał już wcześniej za szereg przestępstw, w tym prowadzenie pojazdu po spożyciu narkotyków i posiadanie ich przy sobie.

Policja pod nadzorem prokuratury w Częstochowie prowadzi teraz dokładne śledztwo w sprawie całego zdarzenia. Kierowca usłyszał już zarzuty związane z niezatrzymaniem się do kontroli drogowej i prowadzeniem pojazdu pod wpływem amfetaminy. Ponadto, ze względu na wcześniejsze przestępstwa, w tym również jazdę pod wpływem narkotyków oraz posiadanie ich, sąd na wniosek śledczych zadecydował o dwumiesięcznym areszcie dla podejrzanego.