39-letni mieszkaniec powiatu kłobuckiego zatrzymany po ucieczce od kontroli drogowej

Policjanci działający na terenie powiatu kłobuckiego zatrzymali 39-letniego mężczyznę, który usiłował uniknąć kontroli drogowej. Wywołało to podejrzenia stróżów prawa, którzy natychmiast podjęli pogoni za nim. Wkrótce potem, udało im się zatrzymać uciekiniera.

Po zauważeniu niepewnego zachowania kierującego chevroletem, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku podjęli decyzję o przeprowadzeniu kontroli pojazdu. Jednak zamiast zastosować się do polecenia, mężczyzna niespodziewanie przyspieszył, próbując dać policjantom drapaka. Na szczęście dla bezpieczeństwa innych użytkowników drogi, dzielni stróże prawa ruszyli w pościg i szybko zdołali go zatrzymać.

Po sprawdzeniu danych osobowych mężczyzny w systemie policyjnym, ujawniono, że ten 39-letni mieszkaniec powiatu kłobuckiego ma na swoim koncie liczne przypadki naruszenia prawa. Wśród nich znalazło się prowadzenie pojazdu pod wpływem substancji psychoaktywnych, jak również ich posiadanie. Okazało się, że kierował on samochodem będąc pod wpływem amfetaminy.