Afera korupcyjna w Kłobucku. Chodzi o ustawianie przetargów!

W poniedziałek, 22 marca 2023 roku, policjanci weszli do Urzędu Miasta Kłobuck w celu zatrzymania naczelnika wydziału. Został on oskarżony o ustawienie przetargów dla znajomych. Działał od 2021 do 2022 roku. Prokuratura ma twarde dowody!

Wszystko wydarzyło się 22 marca 2023 roku w jednym z urzędów miejskich w Kłobucku. W tym samym czasie zatrzymano nie tylko urzędnika jednego z wydziałów, ale i dwóch przedsiębiorców. Zostali oni przewiezieni do Prokuratury Okręgowej w Częstochowie, gdzie będą odpowiadać za szereg zarzutów.

Pierwszy z nich odnosi się do przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków służbowych przez naczelnika wydziału urzędnika z Kłobucka. Był on odpowiedzialny za sprawy związane z zamówieniami publicznymi i pilnował, aby wygrywały odpowiednie osoby. Szacuje się, że w ramach ustawianych przetargów, miasto wydało około 400 tysięcy złotych.

Prokurator wystąpił o czasowe dozory policyjne, a także poręczenie majątkowe w wysokości 25 tysięcy złotych. Zatrzymany naczelnik został również zawieszony w czynnościach służbowych.