To wciąż się zdarza. Kolejny samochód zignorował zamykające się rogatki!

Kampanie informujące w radiu, telewizji i gazetach, póki co nic nie dają. Kierowcy często ignorują przejazd kolejowy i zamykające się rogatki. Często kosztem własnego życia i zdrowia. Kobieta z Kłobucka, która w połowie marca zignorowała zamykający się szlaban, może mówić o prawdziwym szczęściu!

Prawie trzydziestoletnia mieszkanka Kłobucka, jak się później tłumaczyła, chciała jedynie szybciej dojechać do domu po pracy. Kiedy więc zobaczyła zamykające się rogatki na strzeżonym przejeździe kolejowym, była przekonana, że zdąży. Zamiast więc zahamować, dodała gazu. Przez swoją brawurową jazdę uszkodziła szlaban kolejowy.

Kiedy na miejsce przyjechała policja, od razu zwróciła się do monterów o monitoring z tego miejsca. Bez problemu zobaczyli na nagraniu, jak wspomniana kobieta z dużą prędkością uderza w szlaban. Cudem uniknęła zderzenia z pociągiem.

W efekcie, funkcjonariusze policji namierzyli kobietę i nałożyli na nią mandat karny w wysokości trzech tysięcy złotych. Dodatkowo nałożyli na nią aż 27 punktów karnych. Od tej kary nie przysługuje odwołanie.