Bohaterska interwencja dzielnicowych. Uratowali 7-letniego chłopca

Aspirant sztabowy Barbara Poznańska ze służb prasowych Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie podała informacje na temat dramatycznej sytuacji, jaka miała miejsce niedawno. Jak się okazało, podczas rutynowego patrolu dzielnicowi natrafili na zaniepokojoną matkę, której syn, 7-letni Igor, miał poważne problemy z oddychaniem, gdyż zachłysnął się monetą. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli do domu chłopca i pomogli mu.

– Tej sytuacji nie da się przecenić. Bez obecności funkcjonariuszy w kluczowym momencie, historia małego Igorka mogła potoczyć się zupełnie inaczej. Podczas swobodnej zabawy, chłopiec nieszczęśliwie zakrztusił się monetą. Na szczęście, byli tam nasi dzielnicowi, którzy szybko udzielili pomocy – wyjaśniła w czwartkowych informacjach dla mediów asp. szt. Barbara Poznańska.

Młodszy aspirant Damian Biernacki oraz starszy sierżant Artur Mazur byli w trakcie swojego patrolu, kiedy to postanowili wejść do sklepu. Tam spotkali zrozpaczoną matkę, która była zaniepokojona telefonem od ojca chłopca. Dowiedzieli się od niej, że jej syn jest w domu z ojcem i boryka się z problemem duszenia. Funkcjonariusze postanowili natychmiast interweniować.

Kiedy dotarli na miejsce, nie zwlekając ani chwili, wbiegli do mieszkania, gdzie znajdował się Igor. Udzielili mu pierwszej pomocy i szybko udrożnili drogi oddechowe dziecka, ratując jego życie.