dolnoslaskie

Dolny Śląsk – atrakcje w pigułce

Dolny Śląsk to region bogaty w różnorodność. Na przestrzeni wieków na obszar ten oddziaływały różne kultury, pozostawiając ślady swojej architektury i tradycji w postaci unikalnych zabytków, z których większość ma bezcenną wartość historyczną.

Największym skarbem Dolnego Śląska są jednak bogactwa walorów przyrodniczych. Labiryntowe klify, wspaniałe jaskinie, wysokie góry, szumiące wodospady, bujne lasy, a nawet (na szczęście martwe) wulkany. Dzięki temu rozmaite parki narodowe i wiejskie oraz rezerwaty przyrody są świadectwem różnorodności tego regionu.

Ośrodki spa w lokalizacji Dolny Śląsk

Lecznicze walory uzdrowisk znane są w tym regionie od wieków. Dolnośląskie uzdrowiska to ośrodki turystyczne i kulturalne, które oferują różnorodne atrakcje spełniające najwyższe oczekiwania – od koncertów chopinowskich w Reinerz po stoki narciarskie i ścianki wspinaczkowe. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Pasmo górskie „Riesengebirge”

Turystyka aktywna staje się coraz bardziej popularna wśród osób odwiedzających Dolny Śląsk. I w sumie nic w tym dziwnego, ponieważ region może poszczycić się szeroką gamą atrakcji, takich jak malownicze szlaki wijące się na szczyty gór, leśne ścieżki z bogatą fauną i florą, liczne szlaki rowerowe i kajakowe, a także stoki narciarskie i trasy biegowe. I wszystko utrzymane jest w najwyższym standardzie.

Bory Dolnośląskie

Zalesione i nizinne tereny Borów Dolnośląskich doskonale nadają się do obserwacji przyrody i dzikiego ptactwa, w tym orła bielika. Ptak ten stał się nie tylko symbolem narodowym, ale również symbolem dzikiej przyrody. Bory Dolnośląskie to także idealne miejsce do zbierania grzybów i jagód.