Gryfów Śląski: co warto zobaczyć w tym mieście?

Tajemniczy Dolny Śląsk urzeka nas swoimi zabytkami oraz uroczymi miastami. Jednym z tych ośrodków miejskich, do których w czasie wycieczki po Dolnym Śląsku z pewnością warto zajrzeć, jest Gryfów Śląski? Jakie atrakcje czekają na turystów w tym miejscu?

Gryfów Śląski i jego miejsce na mapie Polski

O popularności Gryfowa Śląskiego zadecydowało kilka czynników. Miasto to jest jednym z ciekawszych ośrodków miejskich w rejonie Lwówka Śląskiego, a malownicza sceneria kusi tych, którzy chcą wypoczywać w pięknym otoczeniu. Bliskość Jeziora Złotnickiego oraz Gór Izerskich to kolejne czynniki, dzięki którym miłośnicy aktywnego wypoczynku tak chętnie planują urlop w rejonie Gryfowa. Miasto to przyciąga też tych turystów, którzy interesują się historią, a w wolnym czasie chcą podziwiać ciekawe zabytki.

Z kart historii: Gryfów Śląski i jego dzieje

Gryfów Śląski, podobnie jak większość miejscowości na terenie Dolnego Śląska, może się pochwalić długą i ciekawą historią. Lokacja miasta nastąpiła najprawdopodobniej w czasach Bolesława Rogatki, w połowie XIII wieku. Miasto to przez wieki rozwijało się doskonale, a o jego bogactwie świadczyć miał m. in. okazały ratusz, wzniesiony przez mieszczan w pierwszej połowie XVI wieku. Dobrym okresem dla miasta był też przełom XIX i XX wieku, kiedy to, dzięki nowym połączeniom kolejowym, miasto mogło się dynamiczniej rozwijać. Jakie zabytki do dziś przypominają nam o czasach świetności Gryfowa?

Gryfów Śląski i jego atrakcje: co koniecznie trzeba zobaczyć w tym mieście?
Gryfów Śląski może się pochwalić wieloma cennymi zabytkami, w gronie których nie brak perełek dawnej architektury. Jedną z nich jest kościół św. Jadwigi, wzniesiony w stylu późnogotyckim pod koniec XV stulecia. Zabytkowe kamienice, pozostałości murów miejskich oraz fontanna z początku XX wieku – oto atrakcje, na które podczas spaceru po mieście z pewnością warto zwrócić uwagę. To miasto zachwyca swą zabudową, a czas spędzony na jego terenie z pewnością nie będzie czasem straconym.

One thought on “Gryfów Śląski: co warto zobaczyć w tym mieście?

Dodaj komentarz