muzeum-karkonoskie

Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze

Jelenia Góra to jedno z najbardziej interesujących miejsc w Polsce, do którego ochoczo zaglądają turyści z różnych zakątków kraju, a także świata. Odwiedzając to zjawiskowe miasto, nie powinniśmy pomijać unikalnych atrakcji regionalnych. Dlatego koniecznie musimy złożyć wizytę w Muzeum Karkonoskim.

Podjeżdżając pod Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze, powinniśmy zaplanować sobie kilkugodzinny postój, aby odwiedzić jedną z najbardziej wyjątkowych atrakcji w okolicy. Dmuchanie i cięcie szkła to tradycyjna sztuka w Czechach i na Dolnym Śląsku. Natomiast Muzeum Karkonoskie jest jedynym w swoim rodzaju, ponieważ łączy eksponaty muzealne z prawdziwą fabryką szkła.

Warto zaznaczyć, że jedna z części muzeum składa się z oddzielnego budynku. Został on stworzony jako tradycyjny dom wiejski, w którym znajdują się sceny i eksponaty reprezentatywne dla minionych czasów.

Kolejną częścią jest muzeum szkła, gdzie prezentowane są dzieła sztuki zarówno z zamierzchłych, jak i współczesnej epoki. Szczególnie warto zwrócić uwagę na koronkową zasłonę, która została wykonana z drobno wirowanego szkła. Stwarza iluzję, jakby poruszała się z wiatrem.

Niesamowite arcydzieła ze szkła artystycznego

Następnym przystankiem jest fabryka szkła, gdzie można podziwiać demonstrację dmuchania szkła i zobaczyć, jak artyści wycinają jaskrawo kolorowe wazony i kielichy z bogato złotymi zdobieniami. Oczywiście jest również sklep, gdzie można zakupić rozmaite produkty ze szkła artystycznego.

Natomiast na najwyższym piętrze znajduje się sympatyczna kawiarnia. Tutaj mamy okazję na delektowanie się orzeźwiającym napojem i pysznymi przekąskami, podziwiając widoki na szczyty Riesengebirge.

Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze to bardzo satysfakcjonujący przystanek dla wszystkich osób, które pragną zwiedzić tę urokliwą miejscowość. Poza tym jest to też świetne rozwiązanie na zakup wspaniałej pamiątki albo upominku dla bliskiej osoby.