Potencjalna kara dożywotniego więzienia dla 51-letniego mężczyzny z Kłomnic podejrzanego o śmiertelne pobicie

Zbigniew P., pięćdziesięcioletni mieszkaniec Kłomnic, stoi przed groźbą kary dożywotniego pozbawienia wolności. Jest on oskarżony o brutalne pobicie, które doprowadziło do śmierci jednego z mieszkańców tej samej miejscowości, mającego 59 lat. Zbigniew P. nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów. Jako dowód przeciwko niemu służy między innymi materiał zarejestrowany przez kamery monitoringu.

Sąd Okręgowy w Częstochowie czeka na ustalenie daty rozpoczęcia procesu w sprawie Zbigniewa P., który ma stanąć przed sądem jako oskarżony o udział w dramatycznych wydarzeniach, które rozegrały się przed jednym ze sklepów w Kłomnicach. W wyniku tych wydarzeń, 59-letni mężczyzna, starszy od Zbigniewa P. o prawie dekadę, został pobity i później znaleziony martwy we własnym domu.

Dzień 11 września 2023 roku przyniósł zgłoszenie dla dyżurnego oficera stacji policji w Kłomnicach. Informacja dotyczyła nieprzytomnego mężczyzny. Funkcjonariusze, którzy udali się na miejsce zgłoszenia, odkryli w jednym z mieszkań ciało mężczyzny bez jakichkolwiek oznak życia. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon.