zoo-chorzow

Śląski Ogród Zoologiczny w Chorzowie

Śląski Ogród Zoologiczny w Chorzowie to najbardziej popularny ogród zoologiczny na Śląsku – z powierzchnią prawie 50 ha. Trzeba tutaj zaznaczyć, że Zoo mieści się w Parku Śląskim. Dlatego, jeśli nie chcemy ograniczać się wyłącznie do oglądania zwierząt, zawsze możemy spędzić trochę czasu w pobliskim parku rozrywki. Dobrym rozwiązaniem jest także jazda na łyżwach albo wycieczki rowerowe.

W Śląskim Ogrodzie Zoologicznym można zobaczyć ponad 350 rozmaitych gatunków zwierząt. Największe zróżnicowanie reprezentuje tutaj królestwo ryb, a następnie ptaków i ssaków. Oprócz standardowych wybiegów z małpami, sekcji z akwariami i dziką przyrodą, czy dużych wolierów dla ptaków, znajdziemy tu również całą masę atrakcji dodatkowych.

Nasze dzieci będą wniebowzięte, odwiedzając dolinę dinozaurów i Mini Zoo. W tym drugim najmłodsi turyści mogą głaskać udomowione zwierzęta, takie jak kozy, owieczki, koty itp.

Rozległe wybiegi i nowe egzotarium

Zwierzęta w ogrodzie mają bardzo dobre warunki, które nawiązują do ich oryginalnego środowiska. Z tego względu nierzadko podczas spaceru nie można dostrzec przedstawicieli niektórych gatunków, ponieważ ukryte są w swoich pawilonach albo kryjówkach na rozległych wybiegach. Co prawda, jest to mały problem dla zwiedzających, ale również duża korzyść dla zwierząt.

Odwiedzając Śląski Ogród Zoologiczny w Chorzowie, można też podziwiać ich ostatnie dodatki, jak  choćby egzotarium. Ponadto, na terenie zoo powstała niedawno ścieżka dydaktyczna i wypożyczalnia pojazdów dla osób niepełnosprawnych.

Zwiedzanie całego ogrodu zajmie nam około trzech godzin, oczywiście w zależności od tego, ile czasu spędzamy na poszczególnych wybiegach.