Wypadek samochodowy w powiecie kłobuckim – droga zablokowana, trzy osoby hospitalizowane

Rankiem we wtorek doszło do frontowego zderzenia dwóch pojazdów na ulicy Pajęczańskiej w Popowie, co spowodowało całkowite zablokowanie drogi. Aspirant Joanna Wiącek-Głowacz, pełniąca rolę oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku, poinformowała PAP o tym niefortunnym zdarzeniu.

O godzinie 8:00 rano dyżurny z komendy kłobuckiej otrzymał informację o incydencie drogowym, w którym brały udział dwa samochody osobowe. Zgłoszenie dotyczyło ulicy Pajęczańskiej w miejscowości Popów. Funkcjonariusze, którzy zostali skierowani na miejsce wypadku, ustalili, że za kierownicą jednego z pojazdów, citroena, siedział 42-letni mężczyzna z powiatu kłobuckiego. Z nieznanych jeszcze przyczyn zjechał on na pas przeciwnego kierunku i zderzył się czołowo z fordem jadącym z naprzeciwka, za którego sterem był 75-letni mieszkaniec tego samego powiatu – relacjonowała aspirant Joanna Wiącek-Głowacz.

W wyniku kolizji wszyscy uczestnicy zdarzenia, wśród których był 8-letni chłopiec będący pasażerem citroena, zostali przewiezieni do szpitala. Zostali tam poddani szczegółowym badaniom profilaktycznym. Komunikacja na zablokowanej drodze została wstrzymana, a strażacy wyznaczyli objazdy – dodała oficer prasowy.