TOP 5: najciekawsze muzea Dolnego Śląska

Placówki muzealne mogą oczarować nas swymi zbiorami oraz eksponatami, dzięki którym możemy w ciekawy sposób poszerzyć swą wiedzę na temat historii Dolnego Śląska i życia jego dawnych mieszkańców. Gdzie warto się wybrać w czasie wycieczki po tej części kraju? Oto muzea, w których z pewnością nie będziemy się nudzić.

Miejsce 1. Domy Tkaczy w Chełmsku Śląskim

Domy Tkaczy w Chełmsku Śląskim to jedna z ważniejszych atrakcji, z jakimi można się spotkać w trakcie wycieczki po terenie Dolnego Śląska. To miejsce wyjątkowe – zarówno dla miłośników dawnego budownictwa, jak i dla tych, którzy chcą poznać dzieje tkactwa na Dolnym Śląsku. Słynne domy, znane jako Dwunastu Apostołów, to cenny zabytek oraz wyjątkowa pamiątka po czeskich tkaczach. To również wspaniałe muzeum, które pozwala nam poszerzać swą wiedzę na temat historii gospodarki i przemysłu na terenie tej pięknej krainy.

Miejsce 2. Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy

To miejsce idealne dla tych, którzy chcą poznać dzieje dolnośląskich kupców, poszerzyć swą wiedzę na temat historii handlu, a jednocześnie ujrzeć wnętrza miejscowego ratusza. Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy to wyjątkowa atrakcja oraz jedna z najlepiej ocenianych przez turystów placówek muzealnych, jakimi może się pochwalić Dolny Śląsk. Wyposażenie dawnych sklepów i aptek sprawia, że ta placówka muzealna zachwyca wyjątkowym charakterem.

Miejsce 3. Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju

Urządzona w zabytkowym młynie wystawa na temat historii papiernictwa to jedna z największych ciekawostek w Sudetach. Ciekawa siedziba, kolekcja maszyn wykorzystywanych dawniej do pracy w papierniach oraz pokazy czerpania papieru – oto atrakcje, z jakimi można się spotkać w tym miejscu. Całość robi ogromne wrażenie, a pobyt w murach starego młyna staje się wspaniałą przygodą dla każdego.

Miejsce 4. Muzeum Ceramiki w Bolesławcu

Wspaniałe wyroby z miejscowej kamionki – oto atrakcje, z których tak dumne jest Muzeum Ceramiki w Bolesławcu. Można tu ujrzeć piękne filiżanki, dzbanki oraz talerze, które mogą każdego miłośnika sztuki użytkowej oczarować swym wzornictwem. To placówka, która nie bez powodu znajduje się na liście najważniejszych atrakcji Dolnego Śląska.

Miejsce 5. Muzeum Archeologiczne we Wrocławiu

Muzeum Archeologiczne to jedna z ciekawszych placówek muzealnych, jakimi może się pochwalić stolica Dolnego Śląska. Powstało ono w 1815 roku, a dzięki jego zbiorom można w ciekawy sposób poszerzać swą wiedzę na temat Śląska i jego przeszłości. To bez wątpienia jeden z ważniejszych punktów na naukowym planie Wrocławia oraz atrakcja, która może oczarować każdego turystę – historyka.

TOP 5: najciekawsze hałdy województwa śląskiego

Wycieczki po tak pięknej krainie, jaką jest Dolny Śląsk, każdemu z nas mogą dostarczyć niezapomnianych wrażeń. Tu niemal każde muzeum zaskakuje swymi zbiorami, cennymi eksponatami oraz niezwykłą tematyką, dzięki czemu poszerzanie wiedzy na temat tej części kraju staje się dla wielu turystów wspaniałą przygodą.